Cisza i spokój…

Tak, cisza i spokój jest w tym moim miejscu ostatnio – tak jak na soupie zresztą. Jest to związane z tym że zacząłem studiować na Politechnice OpolskiejInformatykę. I jak na informatyka przystało, nie wiozłem ze sobą komputera – what a shame.

Hm… Mówi się trudno, wpisy na bloga będę produkować w wolnych chwilach jak przyjadę do domu – a że przyjeżdżam raz na tydzień… To można sobie wyliczyć, że wpisy będą pojawiały się jeszcze rzadziej. Bo taki wpis trzeba przemyśleć, napisać, znowu przemyśleć… Czyli teraz nie musicie się obawiać postów raz na tydzień, tylko raz na miesiąc… Chyba że – jak Bóg i Komisja Stypendialna da – dostanę stypendium z programu Kierunki Zamawiane. Jeśli ktoś nie wie co to jest, to tłumaczę:

Gdzieś tam u góry zorientowali się że więcej osób idzie na kierunki humanistyczne i pokrewne, a nie na kierunki ścisłe – jak Matematyka/Informatyka itp. Postanowili więc stworzyć program Kierunki Zamawiane (Finansowany przez UE™) który ma przekonać młodzież na pójście na studia ścisłe. Jedną z marchewek które oferuje ten program jest stypendium 1000 zł na miesiąc.

Jeśli dostanę takie stypendium – czego bardzo bym teraz chciał – mógłbym kupić sobie jakiegoś laptopa by móc coś zrobić. Tachanie mojego blaszaka do Opola, nie jest dla mnie zbyt kuszące – no chyba że ktoś ma do zaoferowania transport…

Z informacji technicznych, jeśli w końcu zabiorę się za pisanie nowych wpisów, możecie oczekiwać rozpoczęcia cyklu postów które będą miały za zadanie wyjaśnić nowicjuszom – zupełnie takim samym jak ja – jak działają niektóre rzeczy w programowaniu. Mam nadzieje inspirować się wykładami które zasłyszę na politechnice, ale będzie też trochę materiałów które sam chce zbadać.

To by było na tyle.

PS:Kolejny wpis pojawi się, mam nadzieje, na dniach – chyba, że nie zdobędę weny lub czasu by dokończyć jeden ze szkiców.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.